امروز ۲۳ آبان ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اخبار تربت جام » برداشت غلات از قطب تولید گندم استان خراسان رضوی آغاز می شود
کد خبر : 24673
تاریخ انتشار : ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۵در ۳:۵۹ ب.ظ

برداشت غلات از قطب تولید گندم استان خراسان رضوی آغاز می شود

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان تربت جام گفت: کار برداشت غلات از قطب تولید گندم استان از اول خرداد ماه سال جاری در تربت جام آغاز می شود.

به گزارش جام روز، جعفر جوادی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان تربت جام در نخستین جلسه ستاد برداشت غلات که در محل اداره جهاد کشاورزی برگزار شد  گفت: کار برداشت غلات از قطب تولید گندم استان از اول خرداد ماه در تربت جام آغاز می شود.

جوادی افزود: کار برداشت گندم از سطح 20 هزار و 500 هکتار اول خرداد ماه آغاز می شود و پیش بینی می شود 94  هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان تحویل سیلو ها و کارنجات آرد شود.

وی بااشاره به مشکل ریزش گندم توسط کمباین داران تصریح کرد: همه کمباین هایی که قرار است نسبت به برداشت گندم اقدام کنند باید به لحاظ فنی چکاپ شود.

مدیر جهاد کشاورزی تربت جام ادامه داد: کمباین های ورودی به شهرستان از دیگر استان ها دارای بیماری سیاهک می باشد که باید ضد عفونی شود و در ساعاتی که رطوبت بالاست کار برداشت را تعطیل کنند که درصد افت گندم افزایش می دهد و قابل خرید نخواهد بود.

وی با اشاره به حفظ گندم تاکید کرد: برای حفظ گندم از زمان برداشت تا تحویل به سیلو ها همکاری و همراهی کشاورز، کمباین داران و کامیون داران را می طلبد که از ریزش گندم در طی این مدت جلوگیری کنند که در غیر این صورت به میزان 500 کیلوگرم در هر کامیون بر اثر ریزش به هدر می رود.

انتهای پیام/

 

 

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب