امروز ۱۹ آبان ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اخبار تربت جام » باید دقت شود آنچه درمتن جمع بندی مکتوب شده اجرایی شود/ منافع حزبی و جناحی باعث ضربه زدن به منافع ملی ما نشود
کد خبر : 15074
تاریخ انتشار : ۲۶ تیر ۱۳۹۴در ۷:۲۱ ب.ظ

باید دقت شود آنچه درمتن جمع بندی مکتوب شده اجرایی شود/ منافع حزبی و جناحی باعث ضربه زدن به منافع ملی ما نشود

نماینده مردم تربت جام درمجلس شورای اسلامی گفت: در متن جمع‌بندی خواسته‌های نظام ،مطالبات مردم ما و حاصل دست رنج شهدای هسته‌ای ما در نظر گرفته‌شده است، باید دقت شود آنچه درمتن جمع بندی مکتوب شده اجرایی شود.
نماینده مردم تربت جام غلامرضا اسدالهی

غلامرضا اسد الهی درگفتگو با جام روز با قابل‌قبول خواندن متن جمع‌بندی مذاکرات هسته‌ای افزود: در جمع‌بندی بسیاری از خواسته‌های ما لحاظ شده است و با بررسی‌هایی که این‌جانب انجام دادم فکرمی کنم آنچه خواسته نظام و مردم بوده است در متن جمع‌بندی آورده شده است.

وی تصریح کرد: ما بسیاری از خواسته‌های خودمان را در متن جمع‌بندی آورده‌ایم یعنی هم چرخه صلح‌آمیز هسته‌ای ما پویا وزنده است و هم فردو، نطنز و آب‌سنگین اراک ما فعال است مضاف بر اینکه این تکنولوژی را برای ما به رسمیت شناختند و ما را وارد چرخه اقتصادی هم کرده‌اند.

وی بیان داشت: با توجه به پیشینه آمریکا که قابل‌اعتماد نیست باید دقت کنیم چارچوب حقوقی را طوری بچینیم که اجرایی شود و به‌گونه‌ای لحاظ نشود که چندی بعد دوباره کشورهای غربی مخصوصاً آمریکا دبه دربیاورند و مشکلاتی را ایجاد کنند.

وی خاطرنشان کرد: در متن جمع‌بندی خواسته‌های نظام ،مطالبات مردم ما و حاصل دست رنج شهدای هسته‌ای ما در نظر گرفته‌شده است.

وی در ادامه با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری ادغان داشت: در متن جمع‌بندی باید دقت شود تا آنچه مکتوب است اجرایی شود.

نماینده مردم تربت‌جام در مجلس شورای اسلامی افزود: بیشترین بحث ما این بود که این چرخه تعطیل نشود بحث ما در فردو، تعداد سانتیفیوژها و آب‌سنگین اراک بود که به لطف خدا همه این‌ها در این توافق لحاظ شده است و درمجموع آنچه در متن بیانیه قرائت شد مایع خیروبرکت کشور ما است.

عضو کمیسیون اصل نود مجلس با اشاره به روند بررسی متن جمع‌بندی در داخل کشور اظهار داشت: دو بحث است یکی اینکه درشورایعالی امنیت ملی و بحث دیگر اینکه در مجلس موردبررسی قرار گیرد.

اسد الهی بیان داشت: به لحاظ اینکه مصوبات شورای عالی امنیت ملی برابر اصل 176 را پس از دستور مقام معظم رهبری لازم‌الاجرا است؛ به لحاظ امنیتی بودن تصمیم‌گیری‌ این پرونده درشورایعالی امنیت ملی باید انجام شود و اگر خواسته باشیم در قالب یک معاهده باشد باید در مجلس بررسی شود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه با تصویبی که در شورای امنیت سازمان ملل گرفته‌شده کشورها امضا نکنند و حالت معاهده نداشته باشد.

نماینده مردم تربت‌جام با اشاره به صحبت‌های اخیر اوباما مبنی بر زمان‌بندی لغو تحریم‌ها گفت: متن توافق با گفته بعضی دیپلمات‌ها متفاوت است، اصل و اساس توافقی است که بین ایران و کشورهای 1+5 و اتحادیه اروپا انجام‌شده است.

وی افزود: آنچه برای ما ملاک عمل است توافقی است که انجام‌شده و اینکه بعضی از آقایان تحت تأثیر جوی حرف‌هایی می‌زنند ملاک عمل نیست.

وی در پایان اظهار داشت: یکی از مشخصه‌های افرادی که داخل نظام هستند ولایت‌پذیری است و اینکه پشت سر مقام معظم رهبری حرکت کنیم؛ بیانات مقام معظم رهبری باید چهارچوب اظهارنظر همه مردم ایران در همه جناح‌های سیاسی باشد؛ ملت ما باید وحدت را حفظ کنند تا دریک فضای آرام و خردمندانه بتوانیم به منافع ملی که مدنظر دولت، ملت و منویات رهبری است دست پیدا کنیم.

وی تصریح کرد: باید طوری عمل نکنیم که منافع جناحی و حزبی باعث ضربه زدن به منافع ملی ما باشد.

انتهای پیام/

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب