امروز ۲۰ آبان ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اجتماعی » بارش بی سابقه در ۲۵ ساله اخیر تربت جام ۱۹۴حادثه در برداشته است
کد خبر : 29986
تاریخ انتشار : ۱ اسفند ۱۳۹۵در ۲:۱۹ ب.ظ

بارش بی سابقه در ۲۵ ساله اخیر تربت جام ۱۹۴حادثه در برداشته است

دبیر شورای هماهنگی بحران تربت جام گفت: بارش بی سابقه در 25 ساله اخیر تربت جام 194حادثه و اتفاق داشته است که با مدیریت این ستاد خسارت جانی نداشت.

امیر ذاکری دبیر شورای هماهنگی بحران تربت جام در گفتگو با خبرنگار جام روز گفت: بارشهای اخیر در ۹ روز گذشته بی سابقه بوده و نسبت به سال زراعی مشابه صددرصد رشد داشته است.

وی افزود: میزان بارش باران و برف در سال زراعی جاری ۱۰۹/۸میلمیتر که در مدت مشابه سال قبل ۵۳ ملیمتر گزارش شده؛ بارش در بهمن ۹۵ در ۲۵ سال اخیر بی سابقه بوده است.

ذاکری با اشاره به بارش های دو روز اخیر که در ارتفاعات بارش برف به بیش از ۴۰ سانتیمتر رسیده است بیان داشت: ۴۲ واحد مسکونی بین ۳۰ تا۱۰۰درصد خسارت و ۴۲راس دام سبک و سنگین تلف و ۲۲ واحد دامداری بین۳۰ تا۵۰ درصد خسارت دیده اند.

دبیر شورای هماهنگی بحران تربت جام تصریح کرد: طی دو روز گذشته ۸۵ نفر و خودرو که دربرف کولاک گرفتار و مصدوم شده بودن امدادرسانی، اسکان اضطراری و مصدومین به مراکز درمانی منتقل شدند.

ذاکری با اشاره به کمک رسانی ستاد بحران شهرستان تربت جام به ستادمدیریت بحران تایباد اظهار داشت: ۱۰ دستگاه کامیون و چهار دستگاه اتوبوس به همراه عوامل امدادی به آن شهرستان اعزام شدند.

وی عنوان داشت: ۲۵ روستا که بر اثر بارش باران و برف برق آنها قطع شده بود با تلاش فراوان نیروهای مدیریت برق شهرستان شب گذشته برق دار شدند.

انتهای پیام/

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب