امروز ۲۳ آذر ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اجتماعی » اگر از شهید حججی الگو نگیریم کاری جز حسرت نداریم/تلاقی دو عاشورا نشان دهنده تبدیل شدن شعار هیهات من الذله به شعور است
کد خبر : 33776
تاریخ انتشار : ۱۶ مهر ۱۳۹۶در ۱۲:۱۳ ب.ظ

اگر از شهید حججی الگو نگیریم کاری جز حسرت نداریم/تلاقی دو عاشورا نشان دهنده تبدیل شدن شعار هیهات من الذله به شعور است

رزمنده و جانباز دفاع مقدس گفت: تشییع پیکر محسن حججی را اگر با دقت بنگریم کاری جز حسرت نداریم مگر با الگو گیری از این شهید در مسیر شهدای کربلا قرار بگیریم.

به گزارش جام روز، محمود باقرزاده رزمنده و جانباز دفاع مقدس شب گذشته در یادواره شهدای طلاب حوزه علمیه خواهران نرجس تربت جام که در این حوزه برگزار شد با اشاره به شهادت شهید حججی گفت: تشییع پیکر  محسن حججی را اگر با دقت بنگریم کاری جز حسرت نداریم مگر با الگو گیری از این شهید در مسیر شهدای کربلا قرار بگیریم.

باقرزاده با اشاره به سخنان شهید چمران درباره شهادت افزود: کار هنری وقتی ارزشمند می شود که هنرمند جرقه ای به شعله تبدیل کند و امروز در سراسر جهان شعله ای برپا است که بشریت را به سمت قیام عاشورا و امام حسین (ع) حرکت داده و این هنر بزرگ سید سالار شهیدان بود.

رزمنده و جانباز دفاع مقدس با اشاره به همزمانی آغاز محرم و هفته دفاع تصریح کرد: یکبار دیگر تجربه دو عاشورا بودیم که قیام ابا عبدالله (ع)به عاشورای امام روح الله (ره) رسید و یک پیام برای همه دارد که اگر می خواهید در عرصه حاضر باشید باید عرض ارادت و خدمت به اهل بیت داشته باشیم.

وی ادامه داد: رفاه طلبی جامعه نباید ما رابه سمت وسویی ببرد که از آرمان های الهی فاصله بگیریم و امروز با تلاقی دو عاشورای حسینی و خمینی شاهد این هستیم شعار «هیهات من الذله» به شعور عمومی تبدیل شده و کربلایی شدن یعنی از همه چیز گذشته و در راه اسلام تقدیم کردن است.

باقرزاده با اشاره به سختی گذشتن از جان ومال خاطرنشان کرد: برای آنکه بتوانیم مانند حضرت زینب (س) همه چییز را فدای اسلام کنیم نیاز به مراقبت و تمرین در درگاه الهی است.

یادگار دفاع مقدس یادآور شد: حقیقت عالم رسیدن به معشوق حقیقی است که در این مسیر باید از دل بستن به عشق های مجازی پرهیز و با تکیه بر عشق حقیقی به لقا  معشوق رسید.

وی بیان داشت: توقف در مسیر معشوق باعث نرسیدن خواهد شد مراقب باشید که در مسیر حرکت در گیر مسائل نشوید و برای رسیدن به معشوق باید سه عشق را در دل تقویت کرد.

باقرزاده ادامه داد: عشق به خدا، ولایت و جهاد بال هایی برای رسیدن به معشوق که لقاالله است می باشد و آنگاه کشتن فرزند،برادر و اسارت  هوا لجمیل می شود و دشمن نمی تواند درک کند که زینب (س) چه می گوید.

جانباز دفاع مقدس عنوان داشت: عشق به ولایت،جهاد و خداوند باعث می شود که مادری دست به دعا بردارد تا فرزندش شهید شود و امام خمینی (ره) می فرماید: « از دامن زن مرد به معراج می رود» این گونه است.

وی ابراز کرد: برای گذشتن از جان باید از حرام پرهیز و گوش به ولایت سپرده و حرکت را آغاز کرد و در مسیر سیم خاردار ها و میدان مین هار پشت سر گذاشت و دشمنی را که می خواهد همه چیز را از ما بگیرد نابود کرد و امروز شهید حججی الگو خوبی برای نسل جوان است.

باقرزاده با اشاره به حقیقت جهاد گفت: امروز جهاد در راه خدا همچنان ادامه دارد و یک زن درسنگر خانه و خانواده نیروهای معتقد پرورش می دهد و بدانید جهاد برای همه دروان ها و یک امر مدوام و اگر انسان جهاد را درک نکند مرده است.

انتهای پیام/

 

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب