امروز ۲۰ آبان ۱۳۹۶
صفحه اصلی » خواندنی‌ها » اهل سنت به ائمه توسل می‌جویند
کد خبر : 25093
تاریخ انتشار : ۲ خرداد ۱۳۹۵در ۶:۵۷ ب.ظ

اهل سنت به ائمه توسل می‌جویند

امام جمعه اهل سنت تایباد گفت: اهل سنت جایگاه آل پیامبر را بسیار رفیع و باارزش می دانند، حتی به آنها توسل می جویند تا اینکه در فردای قیامت، این ائمه ما را شفاعت کنند.

به گزارش جام روز، مولوی غلام نبی توکلی امام جمعه اهل سنت تایباد در گفتگو با تایبادخبر، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه گفت: ماه مبارک شعبان یکی از ماههای بسیار باارزش و مهم در اسلام است. ماه شعبان مقدمه ای از ماه مبارک رمضان است. در این ماه ولادت امام حسین(ع) و برادر بزرگوار ایشان ابوالفضل العباس و ولادت امام زین العابدین و ولادت حضرت امام مهدی(عج) که منجی عالم بشریت خواهند بود در آینده نزدیک ان شاءالله وجود دارد. این ولادت ها باعث می شود تا ماه شعبان ماه متبرک و بزرگی قرار بگیرد و مسلمانها همه اعم از اهل سنت و اهل تشیع این ماه را بزرگ می دانند.

 

وی ادامه داد: به اعتقاد اهل سنت شب نیمه شعبان شب لیله مبارکه است. بسیاری از مفسرین اعتقاد دارند که خداوند بوسیله جبرئیل کل قرآن را از لوح محفوظ در شب نیمه شعبان به آسمان دنیا نازل کردند و از آن به بعد خداوند از آسمان دنیا کم کم و به مناسبتهای مختلف آیه آیه در ظرف ۲۳ سال قرآن را بر پیامبر(ص) نازل کرد.

 

وی افزود: خداوند تبارک و تعالی ماه شعبان را بعنوان مقدمه ای برای ماه رمضان درنظر گرفته است و به پیامبر بزرگوار اسلام هم توصیه شده است که ماه مبارک شعبان را گرامی بدارد. ایشان نیز هر سال نیمه دوم شعبان را پشت سر هم روزه می گرفتند و به ماه رمضان متصل می کردند.

 

مولوی توکلی ضمن اشاره به اینکه همه بزرگان دین، ماه شعبان را ماه متبرک و بزرگی می دانند، افزود: امامان شیعه در نزد اهل سنت جایگاه رفیعی دارند چراکه اهل بیت پیامبر(ص) هستند و اهل سنت اهل بیت پیامبر(ص) را بسیار دوست دارند و به آنها اعتقاد دارند. ما در نمازهای خود وقتی که عطیات را می خوانیم، همزمان با اینکه بر پیامبر درود می فرستیم بر آل پیامبر هم درود می فرستیم.

 

امام جمعه اهل سنت تایباد گفت: اهل سنت جایگاه آل پیامبر را بسیار رفیع و باارزش می دانند، حتی به آنها توسل می جویند تا اینکه در فردای قیامت، این ائمه ما را شفاعت کنند.

 

وی در پایان گفت: در کتب اهل سنت روایات بسیار متعددی در مورد اهل بیت پیامبر(ص) آمده است. مانند این حدیث که پیامبر فرمودند حسن و حسین سرداران جوانان اهل بهشت هستند و یا این حدیث که فرمودند من شهر علم و علی(ع) دروازه آن شهر است. حدیث کساء که پیامبر بزرگوار اسلام عبایی را آوردند و اهل بیت خودشان را در زیر آن عبا قرار دادند و بعد آیه تظهیر بر پیامبر(ص) نازل شد، این حدیث در کتب اهل سنت نیز روایت شده است.

 

انتهای پیام/

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب