امروز ۱۹ آبان ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اجتماعی , اخبار تربت جام , گردشگری » اهدای تندیس و مدال فاروق کیانی به موزه مزار شیخ احمد جامی
کد خبر : 28479
تاریخ انتشار : ۲۸ آبان ۱۳۹۵در ۳:۰۳ ب.ظ

اهدای تندیس و مدال فاروق کیانی به موزه مزار شیخ احمد جامی

فاروق کیانی چهره برتر کشور در بازیهای آیینی و رقص محلی خراسان تندیس و مدال خود را به موزه تاریخی شیخ احمد جامی اهدا کرد

به گزارش جام روز، در مراسم افتتاح کتابخانه مزار شیخ احمد جامی فاروق کیانی چهره برتر کشور در بازیهای آیینی و رقص محلی خراسان  تندیس و مدال خود را به موزه تاریخی شیخ احمد جامی اهدا کرد

 

فاروق کیانی مدال و تندیس خود را به خاطر بازی های آینی در عرصه بین المللی بدست آورده بود که فرماندار تربت جام با اهدای لوح و هدیه از این کار فرهنگی تقدیر کرد.

 

 

موزه شیخ احمد جامی که دارای قرآن های نفیس چند صد ساله می باشد در مسجد کرمانی ها واقع در بنای تاریخی مزار شیخ احمد جامی است که قدمت این مسجد به دوران تیموریان می رسد.

همچنین سند وقف موقافات ملک تربت جام توسط مولوی شرف الدین جامی الاحمدی امام جمعه ترت جام به این موزه اهدا گردید این سند در سال 1321 تنظیم گردیده است که املاک مرحوم ملک در تربت جام را وقف کرده  و سند این وقف را به امام جمعه آن وقت اهل سنت داده است که توسط فرزند امام جمعه فقید به این موزه برای بازدید توریست های داخلی و خارجی اهدا شد.

 

لازم به ذکر در چند سال اخیر به دلیل برگزاری همایش بین المللی فرهنگی در این شهرستان تعداد بسیاری از فرهنگ دوستان داخلی و خارجی از این بنای تاریخی بازدید کرده اند که پیش بینی می شود در سال آینده با برگزازی هزاره شیخ جام با افزایش بازدید روبه رو باشد.

این مسئله می تواند باعث افزایش توریست و در آمد زایی از صنعت گردشگری شود البته اگر مسئولان فرهنگی درست از ظرفیت های موجود بهره برداری کنند می تواند کمک بسیاری به رونق اشتغال و صنایع دستی این منطقه باشد.

انتهای پیام/

عکس فرزاد رشتی

 

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب