امروز ۲۲ آبان ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اخبار تربت جام » انتقاد فرماندار تربت‌جام از شوری نان در این شهرستان
کد خبر : 18367
تاریخ انتشار : ۵ آبان ۱۳۹۴در ۱۲:۵۳ ب.ظ

انتقاد فرماندار تربت‌جام از شوری نان در این شهرستان

فرماندارتربت جام درجلسه شورای سلامت وامنیت غذا این شهرستان از کیفیت پایین نان انتقاد کرد.
شورای سلامت غذا تربت جام

به گزارش جام روز علی رستمی فرماندارتربت جام در جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی با انتقاد از شور بودن نان در این شهرستان گفت: اخیراً نان در این شهرستان بسیار شور شده است؛ این شوری کاملاً احساس می‌شود و باعث نارضایتی مردم شده است.

رستمی: شوری نان باید با نگاه ویژه موردبررسی قرار گیرد و هر چه سریع‌تر باید این مشکل برطرف شود.

وی با اشاره به تولید گندم باکیفیت در شهرستان تصریح کرد: امسال اجازه ندادیم گندم دیم که باکیفیت بالا در منطقه تولید می‌شود به شهرستان‌های دیگر منتقل شود و تمامی تولیدات را به کارخانه آرد شهرستان تحویل گردید.

فرماندارتربت جام اضافه کرد: در سال زراعی جاری بیش از 65 هزار تن گندم مازاد بر مصرف کشاورزان خریداری شد و رتبه اول استان را در تولید گندم کسب کردیم.

وی با اشاره به کیفیت بالای گندم دیم خاطرنشان کرد: با توجه به کیفیت بالای گندم دیم باید برنامه‌ریزی کنیم تا کشاورزان به سمت کاشت گندم دیم بروند.

رستمی در ادامه از قطع آرد یارانه‌ای بخش نصرآباد خبر داد و گفت: به لحاظ اینکه کیفیت آرد کارخانه شهرستان پایین است سهمیه آرد بخش نصرآباد را از محل کارخانه قطع نموده و کلیه نانوایان این شهر آزاد پز شدند.

در ادامه رئیس دانشکده علوم پزشکی با اشاره به عدم کیفیت پخت نان گفت: به لحاظ اینکه درصد کمتری سبوس در نان استفاده می‌شود درتربت جام نان به‌صورت فطیر تولیدشده که به‌کندی در معده هضم می‌شود.

نظری افزود: آرد با سبوس درصد بالا راحت‌تر هضم و برای بدم مفید است، اما متأسفانه مردم گرایش به نان سفید پیداکرده‌اند که ارزش قضایی پایینی دارد.

وی تصریح کرد: نان کامل‌ترین غذایی است که خداوند به بشر عنایت کرده که اگر پنج مرحله در روز مصرف شود احساس دل‌زدگی نمی‌کنیم.

انتهای پیام/

دیدگاهها (۱)  • کاسپین گفت:

    با سلام

    لطفا در صورت تمایل به تبادل لینک، خبرگزاری بین المللی کاسپین را با آدرس زیر در لینکستان سایت خود قرار دهید به ما اطلاع بدید تا سایت شما را لینک کنیم
    ادرس:caspress.com
    باتشکر

تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب