امروز ۱۹ آبان ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اخبار تربت جام » تشکیل 210 پرونده معلول درسه ماهه اول سال دربهزیستی تربت جام
کد خبر : 15218
تاریخ انتشار : ۲۸ تیر ۱۳۹۴در ۱:۵۵ ب.ظ

تشکیل 210 پرونده معلول درسه ماهه اول سال دربهزیستی تربت جام

رئیس بهزیستی تربت جام گفت: مشارکت‌های مردمی برای کمک به معلولان ضعیف است؛ مردم و مسئولین معلولان را درک نمی‌کنند.
عرفانیان بهزیستی تربت جام

لیلا عرفایان درگفتگو با جام روز افزود: از ابتدای در سال جاری 210 معلول در شهرستان تشکیل پرونده داده اند و مردم و مسئولان در جامعه معلولان را درک نمی‌کنند.

وی اذعان داشت: یکی از دلایل افزایش معلولان در شهرستان ازدواج‌های فامیلی است که بیشترین آمار تولد معلول در روستاهاست.

وی ادامه داد: همکاری خوبی از سوی مردم و مسئولان برای کاهش آمار معلولان انجام نمی‌گیرد و ما خانواده پنج معلولی در منطقه داریم که به تذکرات توجه ندارند.

عرفایان تصریح کرد: یکی از دغدغه‌های ما عدم مشارکت مردمی در حوزه معلولان است و تربت‌جام بالاترین آمار معلولیت را در سطح استان دارد.

وی خاطرنشان کرد: برای پیشگیری از تولد فرزندان معلول مدیران ادارات، علما و دانشکده علوم پزشکی و همگان باید به میدان بیایند و اطلاع‌رسانی کنند.

وی اضافه کرد: مشارکت‌های مردمی برای کمک به معلولان خیلی ضعیف است.

وی اعلام کرد: بیش از سه هزار 860 معلول جسمی، حرکتی، بینایی، شنوایی و روانی داریم که فقط 1114 معلول مستمری بگیرند.

وی عنوان کرد: تعداد 219 معلول در نوبت دریافت مستمری هستند که در صورت ابلاغ اعتبارات پرداخت می‌شود؛ کلیه مدد جویان پشت نوبت سال 92 مستمری‌بگیر شدند.

رئیس بهزیستی بیان داشت: درتربت جام تعداد 32 دانشجوی معلول و 20 نفر هم حق پرستاری دریافت می‌کنند.

لیلا عرفانیان با اعلام آمار خانواده‌های تحت پوشش گفت: تعداد 464 خانوار تحت پوشش داریم و بیش از 120 خانوار در نوبت هستند.

وی گفت: سه مرکز نگهداری کودکان بی‌سرپرست در شهرستان فعال است و تعداد 453 نفر تحت پوشش بیمه اجتماعی و روستایی عشایر و بیمه تأمین اجتماعی هستند.

وی ادامه داد: تعداد 464 نفر در طرح سلامت زنان سرپرست خانوار قرار دارند.

وی با اشاره به اهمیت حوزه پیشگیری گفت: تعداد پنج مرکز ترک اعتیاد و 2 مرکز اقامتی میان‌مدت، دو مرکز سلامت روانی محلی فعال دراین شهرستان داریم.

عرفانیان افزود: بیش از دو هزار 460 مددجو مهارت زندگی، پیشگیری از اعتیاد و خدمات یارانه ترک اعتیاد و مرکز مشاوره بهره‌مند شدند.

وی با اشاره به مهم‌ترین نیازهای بهزیستی شهرستان گفت: صدور مجوز اورژانس اجتماعی، تأمین مبلغ یک میلیارد 250 میلیون ریال اعتبار برای 52 واحد مسکن مهر مددجویان برای انشعابات آب، برق، گاز، صدور مجوز نمایندگی در بخش محروم صالح‌آباد با توجه به مسافت یک‌صد کیلومتری با مرکز شهر و با توجه به بالا بودن آمار معلولین و عدم‌کفایت کمک‌های موردی و لوازم توان‌بخشی و پایین بودن حقوق و دستمزد کارکنان بهزیستی به نسبت مابقی دستگاه‌های اجرایی از مهم‌ترین مشکلات و نیازهای بهزیستی شهرستان است.

انتهای پیام/

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب