امروز ۲۳ آبان ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اخبار تربت جام » افزایش ۵۰ درصدی پرونده قاچاق کالا و ارز در تربت جام
کد خبر : 32339
تاریخ انتشار : ۳۱ خرداد ۱۳۹۶در ۸:۰۰ ق.ظ

افزایش ۵۰ درصدی پرونده قاچاق کالا و ارز در تربت جام

رئیس صنعت، معدن و تجارت تربت جام گفت: در مدت یک سال گذشته 50 درصد پرونده تخلفات اقتصادی کاهش یافته است و با افزایش 50 درصدی پرونده قاچاق کالا وارز در تربت جام مواجه هستیم.

به گزارش جام روز، مهدی کلالی رئیس صنعت، معدن و تجارت تربت جام امروز در جلسه کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز که در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد گفت: در مدت یک سال گذشته ۵۰ درصد پرونده تخلفات  اقتصادی کاهش یافته است و با افزایش ۵۰ درصدی پرونده قاچاق کالا وارز در تربت جام مواجه هستیم.

وی با اشاره به وجود البسه قاچاق و دسته دوم افزود: با توجه به غیر بهداشتی بودن البسه های دسته دوم توسط اکیپ های بازرسی نسبت به جمع آوری این البسه اقدام و تذکرهای لازم به فروشندگان و متخلفان داده شده است.

رئیس صنعت، معدن و تجارت تربت جام ادامه داد: با توزیع کنندگان میوه قاچاق در سطح شهر برخورد لازم صورت گرفت و پرونده متخلفین تشکیل وبه مراجع ذیصلاح ارسال و به دو فروشنده تذکر داده شد.

کلالی ابراز داشت: در سال گذشته ۲۶۵ واحد صنفی در ارتباط با قاچاق کالا وارز مورد بازرسی قرار گرفت که در این رابطه تعداد ۳۶ پرونده برای متخلفان تشکیل و به تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

وی یادآور شد: نگهداری کالاها در منازل غیر قانونی است در صورت شناسایی برخورد لازم صورت می گیرد و سایر انبارها باید تحت نظارت این اداره باشد.

در ادامه معاون فرماندار با اشاره به شعار سال عنوان کرد: بیشتر از هر زمانی اقتصاد کشور مورد هجمه دشمنان قرار گرفته است که باید با تقویت این حوزه مقاومت لازم را در اقتصاد ایجاد کنیم.

احمد شافعی خاطر نشان کرد: کالای قاچاق از مصادیق حمله دشمن با کمک نیروهای داخلی به اقتصاد کشور است تا نتوانیم محصولات داخلی را بفروش برسانیم و اقتصادمان همواره دچار چالش باشد.

وی اعلام کرد: نظارت جدی در حوزه مرزبانی باید صورت گیرد تا کالاهای قاچاق با مدل های مختلف وارد کشور نشود تا بتوانیم به شعار سال عمل کنیم.

معاون فرماندار در پایان با ابراز گلایه از تاخیر و تعداد زیاد غائبین دراین جلسه بیان داشت: با غائبین برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

انتهای پیام/

کلیدواژه ها :

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب