امروز ۱۸ آبان ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اجتماعی , اخبار تربت جام » افزایش ظرفیت اشتغال بیشتر مشکلات اجتماعی مرتفع می شود/دستگاه ها طرح های جدی و اجرایی برای اشتغال مطرح کنند
کد خبر : 28419
تاریخ انتشار : ۲۵ آبان ۱۳۹۵در ۲:۴۷ ب.ظ

افزایش ظرفیت اشتغال بیشتر مشکلات اجتماعی مرتفع می شود/دستگاه ها طرح های جدی و اجرایی برای اشتغال مطرح کنند

معاون فرماندار تربت جام گفت:روسای اداری را مجبور می کنیم تا اشتغال سامان بگیرد و دستگاه ها طرح های جدی و اجرایی برای اشتغال مطرح کنند.

به گزارش جام روز، احمد شافعی معاون فرماندار تربت جام در جلسه شورای اشتغال که امروز 25 آبان در محل فرمانداری برگزار شد انتقاد اعضا جهت راه اندازی بازارچه صنایع دستی و تولیدات خانگی در خصوص نبود زیر ساخت هارا قبول نکرد و گفت: روسای اداری را مجبور می کنیم نه مردم را تا اشتغال سامان بگیرد و خسته شده ایم از این همه جلسه و فضای حاکم بر این جلسه ها و دستگاه ها طرح های جدی و اجرایی برای اشتغال مطرح کنند.

وی افزود: 25 رشته مشاغل خانگی برای دریافت مجوز از اداره کار محول شده اند به اداره صنعت ، معدن و تجارت و اطلاع رسانی شود تا مردم بداند از کدام کانال اقدام کنند و در حوزه اشتغال خانگی باید ساز و کاری انجام پذیرد تا با تسهیلات بشود اشتغال ایجاد کرد.

شافعی تصریح کرد: در جذب تسهیلات مشاغل خانگی و اجرای آن خوب برنامه ریزی صورت گرفت که صد در صد مشاغل ایجاد شده است.

معاون فرماندار بیان داشت: ظرفیت شهرستان برای ایجاد اشغال بیشتر از وضع موجود است و اگر به جای دیگر کار های فقط به اشتغال بپردازیم خیلی از مشکلات اجتماعی مرتفع می شود.

وی تاکید کرد: تلاش ها باید به گونه ای باشد که مردم به سمت آموزش های فنی و حرفه ای سوق داده شوند و این امر با اشتغال نیروهای دارای مدرک فنی و حرفه ای و داشتن طرح برای اشتغال زایی میسر است.

شافعی عنوان کرد: نبود ارتباط قوی میان صنعت و دانشگاه در کل کشور وجود دارد که باید با تقویت دفاتر ارتباط صنعت با دانشگاه این کمبود رفع شود.

انتهای پیام/

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب