امروز ۱۸ آبان ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اخبار تربت جام » افت منابع آبی دشت تربت جام،فریمان نابودی کشاورزی و اشتغال را به دنبال دارد
کد خبر : 25380
تاریخ انتشار : ۷ خرداد ۱۳۹۵در ۲:۳۶ ب.ظ

افت منابع آبی دشت تربت جام،فریمان نابودی کشاورزی و اشتغال را به دنبال دارد

مدیر جهاد کشاورزی تربت جام گفت: بیش از 56 درصد جمعیت تربت جام و فریمان در بخش کشاورزی اشتغال دارند و افت سالانه بیش از 1/5 متر منابع آبی موجب نابودی کشاورزی و اشتغال در منطقه تربت جام و فریمان می شود.

به گزارش جام روز، جعفر جوادی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان تربت جام در نخستین کارگروه شورای هماهنگی نجات دشت جام و فریمان که در محل اداره جهاد کشاورزی برگزار شد گفت: بیش از 56 درصد جمعیت تربت جام و فریمان در بخش کشاورزی اشتغال دارند و افت سالانه بیش از 1/5 متر منابع آبی موجب نابودی کشاورزی و اشتغال در منطقه تربت جام و فریمان می شود.

جوادی افزود: یکی از دغدغه های مهم و اصلی کارگروه آب و خاک، کشاورزی و منابع طبیعی بهره وری بخش آب است که اگر مدیریت نشود در 20 سال آینده باید از این منطقه مهاجرت کنیم.

وی تصرح کرد: باید به فکر منابع آب باشیم و درست و بهینه مصرف کنیم و بخش کشاورزی عهده دار تولید و نیاز جامعه را برآورده می کند.

جوادی با اشاره به اینکه بیش از 17  هزار هکتار به سیستم آبیاری تحت فشار تا پایان سال 94 در منطقه تربت جام اجرا شده است تصریح کرد: خوشبختانه رتبه اول استان خراسان رضوی را در بحث آبیاری تحت فشار داریم و پنج هزار هکتار امسال مورد بهره برداری قرار می گیرد که از این میزان 10 هزار هکتار در مزارع گندم می باشد.

مدیر جهاد کشاورزی تربت جام با بیان اینکه باید با حفظ و پایداری تولید منابع آبی را مدیریت کرد خاطرنشان کرد: برای احیای قنوات طرحها و عملیات آبخیز داری باید در بالا دست قنوات اجرایی شود.

انتهای پیام/

 

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب