امروز ۱۸ آبان ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اجتماعی » اصلاح امور جامعه بدون جهاد و شهادت امکان پذیر نیست
کد خبر : 33728
تاریخ انتشار : ۱۲ مهر ۱۳۹۶در ۸:۰۰ ق.ظ

اصلاح امور جامعه بدون جهاد و شهادت امکان پذیر نیست

امام جمعه موقت تربت جام گفت: اصلاح امور جامعه بدون جهاد و شهادت امکان پذير نخواهد بود و اگر شهداي انقلاب ،دفاع مقدس و مدافع حرم نمي بود اصلاح دنيا و آخرت مردم انجام نمي شد.

به گزارش جام روز، همزمان با ایام محرم یادواره شهدای اصناف تربت جام امشب بعد از نماز مغرب با همکاری ناحیه مقاومت بسیج و بنیاد شهید و امور ایثارگران با حضور خانواده شهدا ، ایثارگران وقشرهای مختلف مردم عزادار شیعه و اهل سنت در محل هیئت متحده حسینی این شهر با شکوه خاصی برگزار شد.

در این محفل معنوی پس از اجرای نوحه سرایی و پخش نماهنگ دفاع مقدس و قرائت وصیت نامه شهیدان حجت الاسلام علی پیرنیا امام جمعه موقت تربت جام با تسلیت ایام سوگواری سید سالار شهیدان و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم گفت: اصلاح امور جامعه بدون جهاد و شهادت امکان پذیر نخواهد بود و اگر شهدای انقلاب ،دفاع مقدس و مدافع حرم نمی بود اصلاح دنیا و آخرت مردم انجام نمی شد.

حجت الاسلام پیرنیا افزود: اگر فضای شهید و شهادت نباشد زندگی خود به خود از هم پاشیده می شود وامروز می بنیم کشورهای که اهل جهاد و شهادت نیستند دچار مشکلات بسیاری هستند و مثل میانمار در آتش دشمنان می سوزند.

وی تصریح کرد: اگر در کشور شاهد امنیت و در حال اصلاح امور حرکت می کنید به خاطر اینکه بر سر سفره شهدا نشسته ایم.

امام جمعه موقت تربت جام خاطرنشان کرد: دفاع از دین انتخابی است و شهدا به خاطر دفاع از دین، مکتب و ولایت مورد انتخاب خداوند قرار گرفتند ودر میان مردم صاحب عزت شدند.

حجت الاسلام پیرنیا با اشاره به شهادت شهید حججی عنوان داشت: شهید حججی برای دفاع از حریم ولایت انتخاب خدا ومردم می شود و باغث تغییر و تحول در جامعه می شود و کسی که برگزیده نشود محبوب خدا و دل ها نمی شود.

وی ادامه داد: شهید برای آیندگان طرح و برنامه طولانی مدت ارائه می کند که قابلیت اجرا در جامعه را دارد و لاز م است روحیه ایثار وجود داشته باشد.

امام جمعه موقت تربت جام ابراز داشت: شهید حججی با روحیه ایثار همه را دید و خودش را ندید و زنده بودن مکتب اهل بیت ، شهید وشهادت به دست یاران و عاشقان اهل بیت محقق می شود.

حجت الاسلام پیرنیا یاد آورشد: زندگی همه انسان ها مدیون وجود شهدا است و آنان به دنبال اسم و نام نبوده اند و نمی شود جریان ایثار را به هیچ گروه و جریانی نسبت داد و باید این جریان را به نام شهدا نامید.

وی بیان داشت: شهدای اصناف در حال تجارت دنیا بودند و برای دفاع از مکتب از سود دنیا گذشتن و تجارتی پر سود آخرت را دنبال کرد.

امام جمعه موقت تربت جام تاکید: شرط بقای انقلاب ادامه راه شهیدان وتسلیم امر ولایت فقیه بودن است و در این برهه از زمان فرمان آتش به اختیار رهبری ادامه حرکت در مسیر شهدا، ترویج فرهنگ ایثار و روحیه شهادت طلبی است.

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب