رضا البرز مسئول بسیج دانشجویی شهرستان تربت جام درگفتگو با خبرنگار جام روز با اشاره به اهمیت اردوهای جهادی بیان داشت: اهمیت اردوهای جهادی پس تاکید مقام معظم رهبری برای حضور جوانان متعهد و انقلابی در روستا هایی مشخص شده است که بسیج دانشجویی از پیشگامان حضور در این عرصه هستند.

 

البرز ادامه داد: بیش از ۱۵۰ نفر روز از دانشجویان دانشگاه های تربت جام در قالب دو گروه خواهران و برادران به اردوهای جهادی مناطق محروم و زلزله زده این شهرستان همزمان با هفته دولت اعزام می شوند.

 

وی خاطرنشان کرد: دانشجویان شرکت کننده در عرصه های سازندگی، فرهنگی، آموزشی و درمانی در روستاهای چامزار سفلی و علیا، آقابیک و قلعه سرخ و از توابع بخش های سمیع آباد و مرکزی این شهرستان برگزار می شود.

 

مسئول بسیج دانشجویی شهرستان تربت جام با اشاره به اهداف اردوهای جهادی، تصریح کرد: اردوهای جهادی با هدف تقویت امید به زندگی و ایجاد انگیزه برای حضور در جوامع روستایی و مناطق محروم برگزار می شود.

 

البرز افزود: برای آن که موفق شویم در کشور محرومیت ها را رفع و ریشه کن کنیم لازم است با حضور در نقاط کمتر برخوردار فقر فرهنگی منطقه را مرتفع و با رفع فقر مادی از چهره منطقه به سمت عمران و آبادانی مناطق محروم حرکت کنیم و اردوهای جهادی دارای این  آثار و برکات هستند.

 

وی بر چشیدن طعم محرومیت و فقر از نزدیک و ثبت این صحنه ها در اذهان دانشجویان که قرار است مسئولین آینده نظام باشند، تاکید کرد: احیاء ارزشهای دینی و انقلابی، بهره مندی از فضای معنوی کم نظیر این سفرها و حرکت به سمت خودسازی و جهت گیری فعالیتهای علمی و فوق برنامه جوانان در راستای خدمت به مردم می باشد.

 

مسئول بسیج دانشجویی شهرستان تربت جام با اشاره به علاقه مندی شدید دانشجویان بسیجی برای شرکت در اردوهای جهادی یاد آورد شد: علاقه‌مندی زیادی در بین دانشجویان برای حضور در مناطق محروم وجود دارد و احتمال افزایش تعداد دانشجویان در این اردوهای پیش بینی می شود.

 

البرز ابراز داشت: اردوهای جهادی دانشجویی توانسته است در چندین سال گذشته چهره بسیاری از محرومیت های شهرستان را کاهش دهد و امید است با همکاری دستگاه اجرایی امسال خدمت قابل توجهی به این مناطق صورت بگیرد.

 

انتهای پیام/