امروز ۱۸ آبان ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اخبار تربت جام , ورزشی » احقاق حقوق زن با قبول نقش آفرینی بر اساس اسلام است/ از نگاه غرب غریضه جنسی مشکل بشر است
کد خبر : 28691
تاریخ انتشار : ۸ آذر ۱۳۹۵در ۱:۳۹ ب.ظ

احقاق حقوق زن با قبول نقش آفرینی بر اساس اسلام است/ از نگاه غرب غریضه جنسی مشکل بشر است

دست پاک گفت: نظریه پردازان غرب با بیان این مطلب که تمام مشکلات روحی و جسمی بشر به خاطر محدود کردن غریضه جنسی است و تنها راه نجات زن برای احقاق حقوق خود قبول نقش آفرینی بر اساس اسلام است.

به گزارش جام روز، خانم دست پاک استاد تاریخ در دانشگاه علمی کاربردی خراسان رضوی در همایش ما زنده ایم که امروز 7 آذر در سالن همایش های دانشکده سما به همت بسیج دانشجویی تربت جام برگزار شد بیان داشت: میزان اطلاعات دانشجویان دختر نسبت به پیدیده ای به نام زن بسیار اندک است.

وی افزود: بعد از انقلاب اسلامی یک مسئله مطرح شد که نوع برخورد با یک زن چگونه باید باشد؟ عده ای معتقد هستند زن نباید نقش اجتماعی و سیاسی داشته باشد مثل کشور عربستان سعودی که براساس این تفکر جامعه را مدیریت می کند.

استاد تاریخ دانشگاه ادامه داد: عده ای معتقد بودند که مانند غرب که آزادی زن را فریاد می زند و توانسته با همجه بسیار بر مردم تاثیر بگذارد عمل کنیم و این در حالی است که در واقع زن برای آنها یک ابزار و کالاست.

دست پاک جریان غرب را اینگونه بیان کرد: نظریه پردازان غرب با بیان این مطلب که تمام مشکلات روحی و جسمی بشر به خاطر محدود کردن غریضه جنسی است و با برهنه کردن زن و آزاد کردن روابط بدون حد تا جای که به طرف مقابل آسیب نزند خواستار این آزادی شدند.

وی با  توجه به جنبش های دیگر مثل فمینیسم گفت: این جنبش ها دنبال تساوی حقوق بین زن و مرد شدند بدون در نظر گرفتن جنسیت آنها و تا جای پیش رفتند که حاضر شدند در اجتماع مردها عملیات تروریستی انجام دهند و مردها را نابود کنند.

استاد تاریخ دانشگاه خاطر نشان کرد: نکته قابل تامل این است که تمام این جریان در غرب را مردها حمایت می کنند و زن ها بازیگران این جریان هستند و برای استخدام شرایط روابط عمومی بالا و برخورد با لبخند را برای زن ها می گذارند تا بتواند مشتری بیشتری جذب نمایند و غرب با این رویکرد هویت زن را گرفته است.

دست پاک نظریه سوم را زن تراز انقلاب اسلامی خواند و گفت: این جریان بر اساس اسلام پایه ریزی شده است که به زن از چهار منظر برخورد می کند و در اولین گام به نقش انسانی زن می پردازد و می گوید در این قسمت با توجه به تفاوت های موجود هر دو دارای یک کرامت انسانی هستند.

وی دومین شاخص زن تراز انقلاب را نقش همسری دانست و افزود: نقش همسری به زیبای و آراستگی زن می پردازد که می تواند پرورش دهند بستری برای آرامش خود و جامعه باشد.

دست پاک ادامه داد: نقش سوم زن مادری است که نقش تربیتی و عاطفی زن را در بر می گیرد و آخرین نقش زن قبول کردن فعالیت در اجتماع است.

استاد تاریخ دانشگاه تصریح کرد: اگر زنی بخواهد هر کدام از این نقش هار ا به تنهایی قبول کند به حقوق خودش ظلم کرده است و تنها راه احقاق حق زنان قبول نقش آفرینی در تمام این نقش هاست.

وی بیان داشت: اگر هر انسان رابطه ی خودش را با خدا مشخص کند دیگر نگران نخواهد شد وبه گونه ای حرکت می کند که می تواند به خود باوری برسد و دارای عزت نفس شده و حاضر نمی شود خود را در جامعه عرضه کند.

انتهای پیام/

 

 

 

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب