امروز ۱۷ آبان ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اخبار تربت جام » آموزش مهارتی بیش از دو هزار 500 کارآموز درتربت جام
کد خبر : 15677
تاریخ انتشار : ۶ مرداد ۱۳۹۴در ۲:۳۵ ب.ظ

آموزش مهارتی بیش از دو هزار 500 کارآموز درتربت جام

رئیس مرکز فنی و حرفه‌ای تربت‌جام از آموزش مهارتی بیش از دو هزار 500 کارآموز در این شهرستان خبر داد.
فنی وحرفه ای

اسکندری درگفتگو با جام روز  با اشاره به حوزه آموزش مهارتی گفت: در مدت یک گذشته بیش از دو هزار 500 کارآموز زن و مرد آموزش‌های مهارتی بخش  دولتی را فراگرفتند.

رئیس مرکز فنی و حرفه‌ای تربت‌جام افزود: کارآموزان آموزش‌های مهارتی در مراکز ثابت  و شعب شهری، صنایع و صنوف سیار در زندان و پادگان، دانشگاه‌ها  و روستایی متناسب با محیط واقعی کار شبیه‌سازی‌شده و با انجام دادن عملی کار مهارت‌های موردنیاز برای ورود به بازار کار فراگرفتن‌اند.

وی اضافه کرد: کارآموزان آموزش‌های لازم را در بخش‌های خدمات، صنعت، کشاورزی  و فرهنگ و هنر کسب کردند.

وی اعلام کرد: در بخش خدمات 238 کارآموز، صنعت 869، فرهنگ و هنر 86 نفر، بخش کشاورزی 15 نفر و همچنین پناهندگان خارجی مهمان شهر تعداد 183 کارآموز در رشته‌های فناوری اطلاعات آموزش مهارتی را فراگرفتند.

اسکندری با اشاره به آموزش روستایی گفت:  در بخش آموزش روستایی تعداد 562 کارآموز آموزش‌های مهارتی را درراستای توانمندسازی روستاییان به‌منظور جلوگیری از مهاجرت بی‌رویه به شهر به کارآموزان ارائه شد.

رئیس مرکز فنی و حرفه‌ای خاطرنشان کرد: تعداد 24 واحد آموزشگاه آزاد درشته های فناوری اطلاعات، امور مالی و بازرگانی، صنایع پوشاک، مراقبت زیبایی و…فعال هستند.

وی اعلام کرد: در حوزه سنجش مهارت و صلاحیت حرفه‌ای تعداد پنج هزار و 319 نفر کارآموز شرکت کردند که از این تعداد سه هزار و 635 نفر کارنامه قبولی پایان دوره آموزش دریافت نمودند.

انتهای پیام/

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب